Itt vagy: vilagbajnoksag.tlap.hu » Vizes világbajnokság - Vizilabda, úszás
Keresés
Találatok száma - 11 db
Barcelona 2013

Címét megvédve aranyérmet nyert Gyurta Dániel 200 méteres mellúszásban pénteken, a barcelonai vizes világbajnokságon. A szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka saját londoni rekordját (2:07.28) megjavítva, 2:07.23 perces világbajnoki, egyben Európa-csúccsal győzött ismét, sorozatban a harmadik világbajnoki címét begyűjtve ebben a számban. Az Újpest úszója a második százon állva hagyta a teljes döntős mezőnyt, és nagy fölénnyel végzett az élen, ezzel a magyar úszósport 22. vb-aranyát gyűjtötte be.

Junior férfi vb

Magyarország válogatottja remek mérkőzésen 9-7-re legyőzte Spanyolországot a Szombathelyen zajló junior férfi vízilabda-világbajnokság pénteki negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé. A csoportgyőztes Spanyolország elleni negyeddöntő magyar szempontból jól kezdődött, a ráúszásnál mindjárt sikerült elhozni a labdát, és az első támadás végén Német Toni megszerezte a vezetést. A center gólját követően Bendes Viktor percei következtek, aki remekelt a kapuban, biztos kézzel hárította a lövések többségét. A második negyedben tovább növeltük előnyünket, Lőrincz Bálint találatával már 7-4-re mentünk, sőt a harmadikban, Jansik Szilárd gólja után már négy volt a magyar válogatott előnye. A negyedik negyedben a spanyolok faragtak a hátrányukból, de ez most belefért. A magyar csapat ellenfele szombat este Horvátország lesz a döntőbe jutásért.

Magyar Úszó Szövetség

A Magyar Telekom székházában sajtótájékoztató keretében jelentették be, hogy megalakult a 2021-es FINA világbajnokság - valamint a 2017-es junior vb - szervezőbizottsága. A testület két elnöke Kósa Lajos és Gyárfás Tamás, társelnöke Szentes Tamás budapesti főpolgármester-helyettes (akit Tarlós István főpolgármester delegált).

Magyar úszók díjazása

A nemzetközi szövetség (FINA) a vb-n az 1-6. helyezetteket jutalmazta. Az aranyérem 15 ezer dollárt (3,37 millió forint), az ezüst 10 ezret (2,24 millió forint), a bronz pedig ötezret (1,12 millió forint) ért. A negyedik, ötödik és hatodik helyezettek négy-, három-, illetve kétezer dollárral lettek gazdagabbak. A hazai szövetség keddi tájékoztatása szerint a magyarok közül a két vb-aranyat és egy bronzot nyert Hosszú Katinka 37 ezer dollárt kapott a teljesítményéért, majd a Vk-futamokon 40 ezer dollárt, plusz a hat világcsúcsért további 50 ezret gyűjtött össze. Hosszú így összesen majdnem 150 ezer dollárral (33,7 millió forint) gazdagodott.

Mywaterpolo

Mywaterpolo

A magyar férfi vízilabda-válogatott 13-10-es vereséget szenvedett Szerbiától a barcelonai világbajnokság C-csoportjában. Benedek Tibor együttese az utolsó negyedben még egy gólra is feljött, de nyerni nem tudott a rendkívül magabiztosan pólózó szerbek ellen.

Úszó világbajnokság

A FINA nemzetközi úszószövetség által szervezett 16. bajnokság Tatárföld fővárosában, Kazanyban kerül megrendezésre, 2015 július 24 - augusztus 16-a között. Az esemény magába foglalja a 16. Masters kategóriájú vízi sport világbajnokságot, amely augusztus 8- 16-a között lesz megrendezve.

Úszó Világbajnokság 2013

Cseh László 200 méter vegyesen a harmadik, 200 méter pillangón Hosszú Katinka szintén harmadik, Jakabos Zsuzsanna pedig a hatodik idővel jutott döntőbe a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek szerdai napján.

Világbajnok: Magyarország

Magyarország hat ezüst- és egy bronzérem mellett 1973 és 2003 után harmadik aranyát szerezte meg a vb-k történetében, s ezzel a legeredményesebb nemzetté vált az olaszokat megelőzve. A magyarok legutóbb 2007-ben állhattak dobogóra, akkor a második helyen végeztek.

Vizes VB

Vizes VB

Magyar-horvát és montenegrói-olasz párharc lesz a vízilabda vb elődöntőjében, dőlt el a keddi negyeddöntős mérkőzések eredménye alapján. Utolsóként a címvédő olasz válogatott kvalifikálta magát a négy közé, miután legyőzte a házigazda spanyol csapatot.

Vizes VB - 5. hely

Magyarország négy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel az ötödik helyen végzett a barcelonai vizes világbajnokság éremtáblázatán. Az első helyet a 15 aranyat és összességében 34 érmet szerzett amerikai küldöttség szerezte meg, megelőzve a 14 elsőséggel záró Kínát.

Vizes VB- 2013

Nagy Viktort a vízilabda-vb legjobb kapusának választották, gesztusaival világhírt szerzett. A társai kérték, hogy mutassa őrült arcát, de a horvátok a meccs után még össze is csókolgatták, annyira tisztelték.